In Zuidoost zijn we een grote familie

Dat in een grootstedelijk stadsdeel met zo’n 100.000 inwoners, gerelateerd aan 170 nationaliteiten – groot en klein qua omvang – ook allerlei beroeps muzikanten wonen, is natuurlijk niet bijzonder. Het zal voor alle stadsdelen gelden. Bijzonder wordt het als het Amsterdamse Concertgebouw a.s. Pinksteren voor de 2de maal in een paar jaar tijd een speciaal muziekgala aan de muzikanten van Zuidoost/de Bijlmer wijdt. Dat is nog geen ander stadsdeel overkomen. Maar de Bijlmer is natuurlijk speciaal. Het werd verdoemd omdat het een no-go area was, een zwart getto in betonnen blokken. Die armoe, werkloosheid, ongeletterdheid en onveiligheid is er nog altijd. We kregen niet voor niets, zoals ook Amsterdam nieuw West, een masterplan om in 20 jaar een betere staat te worden. We kregen echter ook steeds meer medeleven van buiten, want we werden als zwarte stad gediscrimineerd, hadden in ‘92 een grote ramp, en in ‘94-’98 een opstand via Zwart Beraad. De Bijlmer werd dankzij ‘zwarte Piet’ een gebied waar je je slavernij zonden kon ‘witwassen’.

En dus verkoopt het Concertgebouw het concert met een jubelzang die je oren doet tuiten.

De jubelzang gaat alsvolgt: “Tijdens deze tweede editie van From Southeast With Love hoor je op de middag van Tweede Pinksterdag een nieuwe lichting van de beste artiesten uit Zuidoost – het creatief meest veelzijdige stadsdeel van Amsterdam – in de mooiste concertzaal van de stad. We vieren de liefde voor muziek in een uniek concert waarin we de verbinding van culturen, de muzikale rijkdom van Amsterdam en Zuidoost vieren. Met deze keer als thema: ONE FAMILY.

Met het thema One Family brengen we een hommage aan familie in de breedste zin van het woord. Aan de kinderen uit Zuidoost. Aan het broederschap, zusterschap, moederschap en vaderschap uit Zuidoost. En ook aan de buren en vriendschappen, want in Zuidoost is iedereen één grote familie. Met de muziek en liederen die gezongen en gespeeld worden bekrachtigen we de onderlinge verbinding. Want Zuidoost, hoe mooi het stadsdeel ook is, heeft dat liefdesoffensief nodig. En misschien wel iedereen? “

Nog altijd een liefdesoffensief nodig, tja !. Laten we ons een muziekzaal bouwen.

Plaats een reactie